تفاوت قاب های موبایل 3بعدی (3D) و 2بعدی (2D) چیست؟
قاب و گارد موبایل به چند دسته تقسیم می شوند که عبارتند از قاب های قابل چاپ و قاب های غیر قابل چاپ که نوع دوم معمولا در کارخانه های بزرگ و تخصصی تولید و عرضه می شوند.
قاب های موبایل قابل چاپ نیز به چند دسته تقسیم می شوند که شامل قاب های 3 بعدی و 2 بعدی می باشند. بسته به مدل های مختلف این قاب ها از مواد خام و جنس ها متفاوتی برخوردارند.
عموما قاب های موبایل 3 بعدی و 2 بعدی از جنس پلیمر و محکم می باشند و با مواد خاصی که در ترکیب آنها قرار می گیرد، قابلیت چاپ پیدا می کنند و می توان طرح ها و عکس های مختلف به صورت رنگی و یا سیاه و سفید روی آنها چاپ کرد.

حال سوال اصلی این است که فرق بین این قاب ها و گارد های گوشی که به صورت 2D و 3D هستند چیست؟
قاب های گوشی 3بعدی (3D) به قاب هایی گفته می شود که هنگام چاپ همه قسمت های قاب، پشت، پهلو و حتی لبه ها و شیار های قاب چاپ شده و طرحدار می باشند. این گارد های موبایل از مقاومت خوبی در برابر ضربه و خط و خش برخوردارند و چاپ روی آنها بسیار با کیفیت و زیبا خواهد شد.دستگاهی که برای چاپ روی این قاب ها استفاده می شود بسیار جدید و توانمند می باشد و از جدید ترین تکنولوژی چاپ سابلیمیشن روی اجسام برخوردار است.

قاب و گارد با چاپ 3بعدی (3D) سابلیمیشن

قاب های موبایل 2بعدی (2D) به قاب های گفته می شود که فقط پشت آن چاپ صورت می گیرد و قسمت های دیگر قاب از جمله پهلو ها و لبه ها به رنگ سفید و یا مشکی باقی می ماند. در واقع چاپ اصلی روی صفحه ای از جنس آلومینیوم انجام می شود و بعد از چاپ این صفحه آلومینیومی به پشت قاب اضافه می شود.
نوع دیگری از قاب های 2 بعدی،

می باشند که دور قاب نرم و انعطافپذیر می باشد. سیستم چاپ این قاب ها همانند قاب های 2 بعدی هارد یا محکم می باشد و تنها تفاوت، جنس قاب می باشد.همچنین باید در نظر داشته باشید که قاب های ژله ای تمام گوشی را می پوشاند و قاب های 3بعدی و 2 بعدی به دلیل هارد بودن و برای اینکه گوشی را بتوان درون آن قرار داد، از بالا و پایین مقداری باز است و لی گوشه های قاب را می پوشاند.

قاب و گارد با چاپ 2بعدی (2D) سابلیمیشن

و سوال بعدی این است که چرا این تفاوت های بین نوع چاپ و جنس قاب ها وجود دارد؟

باید گفت که سیستم چاپ 3 بعدی سابلیمیشن سیستمی جدید می باشد و تنها 2 الی 3 سال از عمر آن می گذرد و چاپ 2بعدی سابلیمیشن شاید بیش از 5 سال عمر داشته باشد. به همین دلیل قاب هایی که در بازار موجود بود بر اساس چاپ دو بعدی طراحی و ساخته میشد. به همین دلیل برای همه گوشی ها این قاب عموما موجود است.
فوکوس چاپ 3بعدی به دلیل جدید بودن، بیشتر روی گوشی های جدید الورود به بازار می باشد و به همین دلیل برای همه گوشی های موجود نیست و تعداد محدودی از گوشی ها را پشتیبانی می کند.

نکته آخر اینکه از نظر مقاومت قاب های 2بعدی و 3 بعدی با هم برابر هستند و گاها حتی در این موارد قاب 2 بعدی بهتر از قاب سه بعدی عمل می کند ولی از نظر زیبایی، قاب سه بعدی بی رقیب می باشد و این بسته به سلیقه مشتری دارد که از کدام قاب موبایل و با چه هدفی استفاده کند.

با وارد کردن ایمیل خود تمامی آموزش ها را یکجا داشته باشید

سلام‌

نیاز به کمک دارید؟

من اینجا هستم تا کمک تان کنم‌

تماس با واتساپ